"Na Wspólnej" /Agencja W. Impact
Olaf (Maciej Brzoska) dopnie w końcu swego i Aldona (Patrycja Durska) zatrudni go w swojej agencji nieruchomości. Marta (Joanna Jabłczyńska) poczuje ukłucie zazdrości, że jej ukochany ma tak atrakcyjną szefową…

Zdradzamy, że w 2454. odcinku “Na Wspólnej” (emisja we wtorek 4 kwietnia o godz. 20.15 w TVN) Olaf zwierzy się Aldonie, że chciał zmienić fach, ale nie ma żadnych kwalifikacji i nie uda mu się to, dopóki nie skończy jakiegoś kursu.

Piotrowska stwierdzi, że to wcale nie jest konieczne.

Trener do końca życia?

Właścicielka agencji nieruchomości poprosi swojego trenera, żeby się zaprezentował tak, jak to robi na rozmowach kwalifikacyjnych. Nie zachwyci się jego wystąpieniem.

Uświadomi Olafowi, że żaden pracodawca nie zainteresuje się człowiekiem, który powtarza tylko utarte regułki.

Zdziwi ją, że ani razu nie wspomniał o tym, że jest trenerem, co już dałoby jakieś wyobrażenie o jego charakterze i zdolnościach.

Olaf wróci do domu podłamany. Wyzna ukochanej, że chyba już nigdy nie uda mu się zmienić pracy i do końca życia będzie trenerem. Marta stwierdzi lekko, że wcale jej to nie przeszkadza. Po chwili jednak uświadomi sobie, że powinna wesprzeć Olafa. Zachęci go, żeby nadal próbował, a na pewno mu się uda.

Ekscentryczny… milioner

Za namową Konarskiej Kubicki uda się do firmy Aldony. Jego pewność siebie, a nawet bezczelność sprawią, że recepcjonistka weźmie go za ekscentrycznego milionera i bez zwłoki uda się po szefową. Aldona będzie pod wrażeniem przemiany, jaka w nim nastąpiła.

Pochwali go za skuteczność, ale jednocześnie uświadomi, że to nie ją miał przekonać, ale swojego przyszłego pracodawcę. Kubicki hardo oznajmi, że właśnie u niej chce pracować. Wytłumaczy, że mógłby okazać się bardzo przydatny. Za swój atut uznaje fakt, że nie ma żadnego doświadczenia ani wiedzy na temat sprzedaży i rynku nieruchomości.

W przeciwieństwie do innych pracowników nie ma głowy nabitej formułkami z podręczników, za to nie brakuje mu inwencji i umiejętności motywowania innych. Po chwili w gabinecie zjawi się asystent Piotrowskiej. Kobieta przedstawi sobie obu mężczyzn. Olaf oznajmi Witoldowi (Dariusz Wieteska), że jest nowym pracownikiem.

Mieszane uczucia

Wieczorem Kubicki z dumą poinformuje Martę, że dostał pracę w agencji nieruchomości Aldony.  Konarska, choć szczęśliwa, że ukochanemu udało się postawić na swoim, nie będzie zachwycona, że został podwładnym tak atrakcyjnej kobiety…