Maja Ostaszewska /Kurnikowski /AKPA
Maja Ostaszewska /Kurnikowski /AKPA

Wkrótce rozpoczną się zdjęcia do nowego, 13-odcinkowego, serialu medycznego TVN “Diagnoza”, który trafi na antenę stacji jesienią tego roku. W roli głównej zobaczymy 45-letnią Maję Ostaszewską.

Projekt na podstawie autorskiej koncepcji Doroty Kośmickiej-Gacke (m. in. “Druga szansa”, “rodzinka.pl”, “Niania”, “Kasia i Tomek”) od początku powstawał z myślą o obsadzeniu w nim w wiodącej roli Mai Ostaszewskiej, która po raz pierwszy w swojej bogatej karierze aktorskiej zdecydowała się wziąć na swoje barki odpowiedzialność za cały serial. Nigdy wcześniej nie grała pierwszoplanowej postaci w wieloodcinkowej produkcji. Znakomicie za to sprawdziła się jako Beata Darmięta w niezapomnianym “Przepisie na życie” i ostatnio jako Lidia Rak w “Drugiej szansie” (wszystko wskazuje na to, że nie zobaczymy jej już w czwartym sezonie, którego emisja również jest planowana na jesień).

Kim jest Anna N.?

- W pierwszym odcinku Maja Ostaszewska jako pacjentka Anna N. trafia do szpitala – ujawnia Dorota Kośmicka-Gacke, producentka “Diagnozy”. – Na początku nic nie wiadomo na jej temat, ponieważ straciła pamięć. Nie wie, kim jest ani nawet jak się nazywa. Dopiero w toku akcji będziemy odkrywać fakty z jej życia.

Dorota Kośmicka-Gacke: Małgorzata Kożuchowska była inspiracją dla powstania serialu

W rolach głównych wystąpią Maciej Zakościelny i Adam Woronowicz – obaj jako lekarze. Drugoplanowe postaci zaś zagrają: Michał Czernecki (jako szef Szpitalnego Oddziału Ratunkowego), Antoni Królikowski, Beata Ścibakówna, Sonia Bohosiewicz, Magdalena Popławska i Anna Smołowik (wszyscy jako lekarze).

Zdjęcia w Rybniku i w Warszawie

Scenarzystką wiodącą “Diagnozy” jest Katarzyna Śliwińska-Kłosowicz (“Druga szansa”, “Na Wspólnej”). Za reżyserię odpowiadają Xawery Żuławski (“Druga szansa”, “Prawo Agaty”, “Krew z krwi”, “Pitbull”) i Łukasz Palkowski (“Belfer”, “39 i pół”). Autorką kostiumów jest Dorota Williams (“Niania”, “Druga szansa”). Zdjęcia będą powstawały zarówno w Rybniku na Śląsku (zgodnie z podpisaną wcześniej umową miasto zainwestuje w promocję 370 tysięcy złotych), jak i w Warszawie. Premierowe odcinki będą emitowane w internecie.

Serial produkuje TVN we współpracy ze spółką DKA Studio, którą Dorota Kośmicka-Gacke zarejestrowała po swoim odejściu z ATM Grupa razem z biznesmenem Arkadiuszem Gołojuchem.